Follow

@Bradley_JF

I got a basketful for $160. Guess it depends on what/where.

@lucifargundam I guess so. That was Walmart. We did get more instant type items so maybe that’s why but still it was a lot of money.

@Bradley_JF
The 0.99 frozen pizzas they used to sell are 1.80 last I checked. I've found it's cheaper to make your own. I make my own stews and soups from scratch as well- using containers of broth as base. $2 box of flavor packets and $3 case of water is cheaper and healthier than a $6 case of soda.

It's just little things that add up in the end.

Sign in to participate in the conversation
CleverLibre Social

CleverLibre Social is an inclusive social instance for open discussion, learning, and community.
All cultures welcome.
Hate speech and harassment strictly forbidden.